Prosinec 2010

Vánoční

24. prosince 2010 v 11:35 | Hope |  Jednorázovky
Na zšeřelé náměstí se zvolna snášel sníh. Drobné kraječky zahalovaly město bílou peřinou a velkému smrčku uprostřed náměstí vytvářely nové a nové ozdoby.
Na lavičku uprostřed náměstí ladně vyskočila drobná dívka s veselou žlutou čepicí a se zvonivým smíchem rozpřáhla ruce a obrátila krásný obličej k nebi a se zavřenýma očima na sebe nechala dopadat vločky sněhu. Po chvilce ladně seskočila z lavičky přímo do náruče vysokého mladíka, který s ní zatočil ve vzduchu a pak jí jemným pohybem smetl vločky, které se zachytily na dívčiných černých řasách.
Z podloubí po nich nenápadně pokukovala růžolící majitelka cukrárny, která vyšla před svůj malý obchůdek zamést napadaný sníh. Do žeber jí jemně šťouchla postarší paní, procházející kolem a věnovala jí shovívavý pohled, říkající: "No jo, ti mladí," a cukrářka se smíchem přikývla, ale když se vracela do obchůdku a uklízela koště za dveře, oči se jí nostalgicky leskly. Se založenýma rukama se rozhlédla po svém malém útulném obchůdku. Na každém kulatém stolečku byl postaven voňavý vánoční svícen s hořící svící, za pultem stála malá jedlička, ozdobená perníkovými srdíčky a slaměnými osobičkami, převázanými červenou stužkou.
Zvoneček nade dveřmi zacinkal a do cukrárny vběhlo malé děvčátko s růžovým kulichem a příliš velkými rukavicemi. Dívka přitiskla mrazem zčervenalý obličej ke sklu, za kterým byly vystaveny nejrůznější zákusky. Po chvilce ukázala prstíkem na kousek medovníku. Cukrářka s úsměvem nandala největší porci na červený talíř a přes pult ho podala holčičce. Ta z kapsičky vyndala peníze a spokojeně si odnesla zákusek ke stolku u okna.
Na náměstí se mezitím snesla tma a pod stromem se nachystala skupinka lidí s bílými šálami a za doprovodu houslí se pustili do zpívání. Brzy se kolem nich sešel hlouček lidí a někteří se k nim přidaly a Tichá noc se rozléhala po celém náměstí. Byl slyšet čistý hlas dívky se žlutou čepicí a chvílemi i tiché Mmmm od kluka držícího ji za ruku. Byl slyšet i zvonečkový hlas holčičky s příliš velkými rukavicemi, s pusou zamazanou od medovníku. I majitelka cukrárny se přišla podívat a s radostí se přidala ke zpívajícím lidem.
Píseň dozněla, radostný potlesk dozněl a zpěváci se rozešli do svých domovů. Na náměstí se dál poklidně snášel sníh…

Krásné Vánoce Vám přeje Hope! :-)
A teď už vypínám počítač, jdu vyrobit svícen na hrob, napsat básničku ke štědrovečerní večeři, natrénovat se sourozencema koledy na večer a koukat na Sám doma.

Štíňa

20. prosince 2010 v 16:39 | Hope |  Ostatní
O víkendu se mi povedla úžasná fotka našeho trhlýho psa... Tak jí sem, spolu s pár dalšíma, dám...:D
Pes

Kapitola pátá-Blonďatá a černá

18. prosince 2010 v 17:37 | Hope |  Román
Ač je to neuvěřitelné... Je tu pátá kapitola mého pseudorománu!!! Vzpomínáte na něj ještě? Na blonďatou jednoduchou Klárku na jejího poskoka Pavlínu? Na svalnatého Patrika a jeho protiklad brýlatého vysokého, chytrého a pohotového Dennyho (trošku moderní Mirek Dušín, jak na to tak koukám :-D)? Na malého Petra a jeho nenaplněnou lásku černovlasou Sáru? Doufám že jo... Mě se po nich stýskalo, takže sem se jednoho dne pustila do zaplňování bílých papírů a vznikla pátá kapitola... Není moc dlouhá, ale musela sem se do toho zase dostat. Přeci jen už je to přes půl roku... :-)
Doufám, že si to přečtete ;-)

Tom Felton, Fredde Gredde

13. prosince 2010 v 17:11 | Hope |  Ostatní
A prostě to sem dám! A basta! Miluju tenhle "sestřih" jeho nejlepších písniček... Má úžasnej hlas, charisma... :D Však víte ;-)

Babočka bílé C

11. prosince 2010 v 18:15 | Hope |  Biologie
Vítám vás u nové rubriky! Všichni jsme věděli, že to jednou přijde...:-) Má milovaná biologie se dostala i sem a teď dokonce až tak daleko, že má svou vlastní rubriku... Zatím si to představuju tak, že sem budu dávat podrobný charakteristiky zvířat co mám hodně vyfocený... Jako třeba babočku bílé C!!!
P.S.: Znovu odkazuju na tenhle článek... Pořád to platí ;-)
Oddělovač
Babočka bílé C - Polygonia C-album
Babočka bílé C (Polygonia C-album)

Jaro 2009

9. prosince 2010 v 14:25 | Hope |  Fotky
Likvidace fotek pokračuje... Znovu jaro 2009... A ne naposled :-) Tyhle fotky jsou z krásného slunečného dne, kdy jsem pořád ještě se starým Olympem C-500 vyšla na jednu z babiččiných zahrádek (tahle je před domem u silnice, takže na ní moc nefotím) a chtěla fotit hmyzáky... Docela se mi i zadařilo :D
Moucha

Peču, pečeš, pečeme!

6. prosince 2010 v 15:52 | Hope |  Ostatní
Tááákže, už jsem se tu párkrát zmiňovala o mých zázračných čokoládových sušenkách. A protože nejsem sobec... Podělím se s vámi o recept! A přidám ještě jeden navíc! Určitě to zkuste... neni to těžký... Hlavně ty sušenky...:D

COOKIES
Cookies

Jarní procházka 2009

4. prosince 2010 v 14:52 | Hope |  Fotky
Už sem se zmiňovala o čištění počítače... Takže další várka starších fotek pořízených Olympusem C-500. Nemyslím, že je poslední, ale teď už budu vybírat jen ty, co za to zveřejnění stojej... A tyhle mám moc ráda... Jsou z jedný jarní procházky... Byla to možná úplně první jarní, ještě bylo trochu sněhu, ale už kvetly kočičky a podběl, takže... :D
Jehnědy

Vzpomínky na dětství

2. prosince 2010 v 16:16 | Hope |  Ostatní
Vzpomínáte, jak jste každý ráno (!) o víkendu (!!!) vstávali kvůli tomu, abyste neprošvihli nějaký díl vašeho oblíbeného seriálu? A to nemluvím jen o Pokémonech... Mluvím o vyrůstání v devadesátých letech a starých seriálech, jako je My z Kačerova, Tom a Jerry, Šmoulové... Těšení se na to, až budete nemocný a budete se moct koukat na co budete chtít... Kdo pamatuje na Hry bez hranic? Ztracený svět? No? Nestýská se vám? 
Jestli jo... Jsem tu já!!! A můj skvělý článek se znělkami některých zmíněných hitů mého mládí...:D
(Možná už senilním...)
I když původní myšlenka napsat ho vznikla díky tomu, že jsme se bavili, co si dá každej ze třídy jako svojí písničku při nástupu na maturáku... A holky, že si z toho možná udělaj srandu a pudou na Kačerov... Pak to začaly zpívat, pak sem si to zpívala celej den a pak sem našla na Youtubku spoooousty dalších... Věcí...:D
BTW: Spolužák jde na Pokémony... Ten text se k maturitě docela i hodí... 
My z Kačerova...