Březen 2010

Stephen King-Ostrov Duma Key

22. března 2010 v 17:17 | Hope |  Četba
Knížka, po ktreré jsem toužila od té doby, co jsem se dozvěděla, že existuje, knížka, kterou jsem si moc přála pod stromeček. Knížka kterou jsem nikdy nevlastnila.
Ale jakmile jsem jí uviděla v knihovně, vzdala jsem se naděje na to, že jí dostanu a půjčila si jí... A musím říct, že jsem udělala moc dobře. Kingovo dílo se, pokud mohu posoudit, vůbec nehorší... Snad právě naopak. Jen mě trochu mrzí, že jsem Dumu četla právě po Nezbytných věcech. Ne že by Nezbytný věci byly lepší, Duma se mi líbila víc. Jen mě trochu zarazila ta podoba konců. Kdy v různých předmětech je nebezpečí, ketré nutí lidi zabíjet a páchat jiná různá zla... A samozřejmě smrt mých oblíbených hrdinů (i když počtem mrtvých Nezbytný věci nepřekonal:-)) a následné potlačení zla... (Nikdy ne jeho úplné zlikvidování)
Trošku to vypadá, jak kdyby mr. King ztrácel naději a snažil se z toho vypsat...
Ale to je jen můj názor a vy ho vůbec nemusíte poslouchat... Důležitý z tohohle článku je, že Ostrov Duma Key je perfektní knížka.
A o čem že to vlastně je? Tak to vám neprozradím, ale klidně si přečtěte tuhle celkem dobrou recenzi anebo... se koukněte na trailer:
A na ukázku pár úryvků z knížky...
*Nejdřív ses bál, že umřeš, pak ses bál, že neumřeš.*

21. 3. 2010

21. března 2010 v 14:25 | Hope |  Aktuálně
Pořád si nemůžu zvyknout, že je tam jen jedna nula... Nemůže bejt rok 20010??? Líp by se mi to psalo...:D
Ehm... Takže, jak už mnozí z vás vědí-nestíhám. A to totálně nic... Ne že bych měla tak naplněnej život, přijdu domu a večer si najednou uvědomím, že sem nic neudělala. Ale přece jen sem byla pár dní mimo i fyzicky.
Tak třeba ve středu jsem byla v Brně. V Huse. Na provázku... Ehm-v divadle, víte? Na Hamletovi-události sezóny. A líbilo se mi to. I když miluju klasickýho Shakespeara, tahle adaptace se povedla a bylo tam všechno, co v Hamletovi bejt má. (Ano ano, i BÝT, ČI NEBÝT tam bylo...) A hlavně můj oblíbenej monolog herce č. 1 o smrti Priama ;-)
Odkaz na recenzi.
Ve čtvrtek-totálně utahaná (vrátili sme se o půlnoci)- nejenže jsem šla do školy, ale zůstala sem i na volejbal a vrátila se až v šest... :-!
V pátek samozřejmě hudebka (a VELICE zajímavý rozhovor s mojí nej. kámoškou :-*)
V sobotu Praha. Chápete?!? Praha!!! Já v Praze!!! Nechápete... Museli byste pochopit mojí obrovskou averzi k Praze... Ještě ke všemu s rodinkou, na výstaviště (Dům, Zahrada, Senioři, Děti, Cestování!!!), a doma zas až večer...
Takže... Doufám, že teď bude víc času. Jo... Ve škole jsem stihla napsat čtvrtou kapitolu. Popsala jsem asi pět listů, přepočítala to a zjistila, že jich je stejně jen tisíc (jako slov...:D)... Nebudu jí do kompu přepisovat hned (promiň Peťo), nechci opakovat chybu z minule, kdy jsem vám slíbila, že jí napíšu o víkendu a hned jí sem hodila... Byla krátká, četla jsem si jí po sobě jen jednou a nejsem s ní spokojená. Možná jí časem přepíšu... nevím. Ale každopádně, když píšu, chci bejt s tim, co napíšu spokojená, abych si to mohla sama před sebou obhájit a bejt na to pyšná... Takse prosím nezlobte a mějte se fanfárově!!!
www.zoobrno.cz
Zdroj-www.zoobrno.cz-jsou to koťata kočky pouštní a myslím, že je brzo ukradnu a odnesu si je domu... :-)

Zimní procházka

12. března 2010 v 8:10 | Hope |  Fotky
Původně měl být tenhle článek vzpomínkou na zimu, ale teď... Fotky jsou z mojí milované vesničky z prostředku prosince... Ale je jich málo. Rozhodně méně, než je zvykem. Jednoduše, nebylo co fotit. Bylo celkem zataženo, kytky už žádný... Navíc mi to ten den moc nešlo. Asi taky proto, že jsem šla se psem sama a opravdu se mi nedařilo ho udržet v klidu. Takže jich je polovina mázlejch. Ale dost okecávání už! Užijte si fotky!
Neříkala sem, že budou mázlý? Ale docela se mi to líbí... Ten "pohyb"
Ta je tak špatná, až je skoro dobrá, co?

Kapitola třetí-Ať žije Klárka

7. března 2010 v 18:00 | Hope |  Román
Je to krátký a ne příliš povedený, ale potřebovala jsem je tam dostat... V příští kapitole by mělo bejt míň akce...
Jo a k tý anketě... je to spíš taková sranda, ale na druhou stranu mě to i zajímá, tak hlasujte...:D
Oddělovač

"Musel mi někde vypadnout, nevím kde. Třeba ale…" začala se nešťastně obhajovat Sára.
"Třeba co?" zeptal se se zdviženým obočím Zdeněk. Sára zlostně přimhouřila oči. Ironii v jeho hlasu nepřeslechla. Vzápětí ale odevzdaně pokrčila rameny.
"Já nevím, ale možná mi vypadl, až když jsme sem běželi…"
"Bože vy s tim taky naděláte," ozvala se blonďatá holka. Petr, Denny a Sára se na ní se otočili. Výrazy v jejich tvářích mluvily za vše, ale Klárka pokračovala.
"Ten blbej mobil se najde. Proboha. Vždyť už tě prozváním," dořekla a zamávala nad hlavou svým luxusním, růžovým véčkem. Sáře a Petrovi poklesla čelist. Ale Denny nezaváhal a skočil po blondýnce. Ta, když zvedla hlavu a uviděla letící Zdeňkovo tělo, překvapeně otevřela pusu a chystala se rozječet, ale Denny byl rychlejší a stihl jí zarazit a chytit mobil současně. Blondýnčina kamarádka zmateně zkřivila tvář a už už se chystala něco říct, Patrik, ležící na stráži se rychle otočil a udělal důrazné "Pššš", Sára a Petr sledovali Dennyho akci. Ale vládnoucí zmatek přehlušil jeden jediný zvuk. Sářin mobil začal zvonit. Začala znít melodie písničky. A to dost hlasitě. A také dost blízko. Mobil Sáře totiž vypadl, když sklouzávala do prohlubně a teď se nacházel pod nepřehlednou změtí jejich těl. Všichni okamžitě ztuhli. Sára, jak ve zpomaleném filmu viděla Patrika, jak se otáčí a třeští oči na zvonící mobil.
Tentokrát byl nejrychlejší Petr. Rychle se vzpamatoval a skočil po mobilu. A pak nastalo ticho. Všichni dole v prohlubni obrátili obličeje na Patrika. Ten narážku pochopil a vyhlédl přes okraj srázu.
"A kurva," zaklel a zbledl jako stěna. Pak se začal hbitě škrábat na nohy. Ostatní tentokrát okamžitě pochopili, že jim jde o život. Petr popadl Otta, a co nejrychleji běžel za ostatními do lesa. Vepředu běžel Patrik se Sárou, za nimi Denny, pak Klárka se svojí kamarádkou. Zdáli se ozval se výstřel. Všichni se instinktivně přikrčili, Denny si dokonce lehl na zem. Zoufale se na sebe podívali.
"Já už nemůžu," rozbrečela se Klárka a defenzivně se svezla na zem. Pavlína k ní okamžitě přiběhla a začala jí hladit po vlasech a utěšovat. Sára se obrátila ke Zdeňkovi.
"Co dál?" zeptala se ho.
"Já nevím. Měli bysme se tu někde schovat," odpovídal, zatímco se zvedal ze země a oprašovat si kalhoty, "nevíš o něčem, Petře?"
"Já… Vlastě vím. Poblíž by měla bejt trampská chatka… Je to nic moc. Taková bouda s ohništěm," pokrčil rameny Petr.
"To by nám mohlo stačit."
"Tak poďte," naznačil Petr směr jejich cesty, uvázal Otta na vodítko a vedl ostatní k malé chatce uprostřed lesa.


Jak moc ráda mám svůj blog

7. března 2010 v 12:19 | Hope |  Aktuálně
Ano, je to tak... Jedna holčina mi sem nedávno napsala reklamu. Koukla jsem se na její blog, za to nic nedám... A... Jsem moc ráda, že mám svůj malilinkatý kousek internetu, kde se můžu vypsat, postěžovat si, pochlubit se... :D Chystala jsem nový dess, ale nevím, tenhle se mi zezačátku moc nelíbil, ale teď mi začíná přirůstat k srdci a já už si nejsem tak jistá, jestli už přišel jeho čas... Uvidíme...
P.S.: Budu se snažit sem večer dát třetí kapitolu, nezapomněla jsem.
PP.S.: Miluju tři tečky...
Fotka mláděte lišky polární. Nalezeno na: http://www.zoobrno.cz . Upraveno mnou v PFku.

Já a kámoš PhotoFiltre

4. března 2010 v 15:35 | Hope |  Fotky
Jsem nemocná. Ale ne moc... A tak jsem nějak připravovala fotky ke článkům a narazila na fotky z Pražské zoo. A pár fotek jsem si vybrala a upravila... Ale zatim je sem nebudu dávat... Jen vám ukážu, co všechno se dá v PFku udělat s obyčejnou fotkou... :D
P.S.: Fotky jsem nefotila já, ale taťka...

Ehm... Děkuju!!!

1. března 2010 v 18:55 | Hope |  Kecy mimo
Vážně lidičky... Tolik si vás vážím. Mám pocit, že si ani nezasloužím takovou obrovskou přízeň (no... Zas tolik lidí tu neni, ale...). Potom, co jsem na většinu z vás nejméně půl roku docela dost kašlala si opravdu cením toho, že do okýnka vyťukáte mojí adresu a zajdete se kouknout, jestli ještě žiju... A já se budu snažit žít a psát... a nejen pro sebe...
Tudíž se o víkendu pravděpodobně dočkáte třetí kapitoly mého "velkého" románu a určitě přibude nějaká ta série fotek...
Doufám, že se těšíte alespoň z půlky tak, jako já!!!
Fotka od sestry, panďuláček od Kindervajíííčka!!!